Apie mus

Naujienos

Darbą baigė karščiavimo klinika ir mobilus punktas
Gegužės 1 d. atšaukus ekstremalią situaciją dėl COVID-19 ligos, darbą baigė Kauno rajono Garliavos mobilus punktas ir karščiavimo klinika.

Koronaviruso simptomus pajutę Kauno rajono gyventojai į karščiavimo kliniką galėjo kreiptis nuo 2020 m. lapkričio 16 d. Per tą laiką apsilankė 323 pacientai, liga diagnozuota 135.

Šiek tiek vėliau veiklą karantino metu pradėjo mobilus punktas. Nuo 2021 m. balandžio 4 d. iki veiklos pabaigos jame atlikti 3553 PGR tyrimai, kovido liga diagnozuota 1269 žmonėms.


Po remonto poliklinika - jaukesnė

Šį pavasarį atgimstant gamtai, naujai nušvito ir Garliavos Roko Šliūpo poliklinika. Vasarį remonto darbus pradėję meistrai, atnaujino poliklinikos laukiamojo apšvietimą, perdažė sienas, pakeitė kabinetų duris. Vietoje senų tamsių suolų fojė dabar yra šiuolaikiškos, spalvingos, lengvai kilnojamos kėdės – jos leis lankytojams paprasčiau išlaikyti saugų atstumą, patogiau pasirinkti sėdėjimo vietas.


Registratūros zonoje įrengtas oro kondicionierius karštomis vasaros dienomis gaivins registratores ir į polikliniką atėjusius žmones.


Buvo pasirūpinta, kad didžioji dalis Garliavos PSPC lėšomis finansuojamų remonto darbų vyktų savaitgaliais – siekta, kad poliklinikoje esantiems žmonėms aplinka būtų kuo saugesnė ir jie patirtų mažiau nepatogumų.


Baigus du mėnesius trukusį remontą, į poliklinikos laukiamąjį vėl grįžo garliaviečių mylimo dailininko Olego Karavajevo tapybos darbų paroda, o naujos gėlių kompozicijos įkvepia lankytojus nusifotografuoti jų fone.

REGISTRUOKITĖS COVID-19 SKIEPUI

REGISTRUOKITĖS COVID-19 SKIEPUI

Garliavos R. Šliūpo poliklinikos registratūroje tel.: (8 37) 39 39 46, +370 611 21495, +370 609 54870

Ežerėlio ambulatorijos registratūroje tel.: (8 37) 53 42 35; +370 609 54871

Girionių ambulatorijos registratūros tel.: (8 37) 54 73 44; +370 609 54865

Piliuonos ambulatorijos registratūros tel.: (8 37) 56 88 89; +370 609 54864

Ežerėlio ambulatorijos Kačerginės filialo registratūros tel.: (8 37) 56 93 23

SAM atsako apie serologinius tyrimus

Nuo sausio 10 d. įsigalioja LR Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimai. Nutarimo 3.1.1.2.2. papunktis dėl serologinio tyrimo išdėstomas taip: „Nustatyti, kad asmenis, turinčius iki šio nutarimo įsigaliojimo datos gautus teigiamus (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymus, kai šis tyrimas buvo atliktas po skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina, kontaktiniu būdu aptarnauti ar paslaugas teikti galima 60 dienų nuo tokio tyrimo atlikimo dienos.

Gyventojams iškyla vis daugiau klausimų dėl antikūnų tyrimo, todėl LR Sveikatos apsaugos ministerija išplatino atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie serologinius tyrimus:

1. Ar yra numatyta data iki kada asmenys gali atlikti nemokamus antikūnų tyrimus?
Ne, kol kas nemokamų tyrimų atlikimo riboti nenumatoma.

2. Ar jau patvirtinta, kad nuo sausio 10 d. asmenims nebegalios antikūnų tyrimai ir galimybių pasui gauti bus vertinama tik vakcinacijos ir persirgimo faktai?
Pagal esamus pakeitimus, serologinio tyrimo rezultatas negalios vakcinuotiems asmenims, persirgę, tačiau nei viena vakcina nevakcinuoti asmenys juo ir toliau galės atlikti (savo lėšomis).

3. Kokį tikslą turi nemokamas antikūnų testavimas po sausio 10 d.? (pvz., asmuo turės daug antikūnų, kurie spėjama įtakos nebeturės ir galimybių pasas nebegalios?)
Suteikti jam informaciją apie turimus antikūnus, kad asmuo priimtų sprendimą dėl revakcinacijos (revakcinuotis anksčiau nei baigsis Galimybių paso galiojimas).

4. Jeigu asmuo turi daug antikūnų (dėl persirgimo nepatvirtinus PGR tyrimu), bet Galimybių pasas nebegalioja, kokios yra alternatyvos?
Jei asmuo nebuvo vakcinuotas nei viena vakcina – serologiniai tyrimai, jei asmuo buvo vakcinuotas – tik tolesnė vakcinacija pagal galiojančius algoritmus.

Detaliau: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sveikatos-apsaugos-ministerija-atsako-i-aktualius-klausimus-apie-serologinius-tyrimus 


Kaip gauti Galimybių pasą?

Asmenys, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis Galimybių pasą gali atsiimti Registrų centro padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ir vaistinėse. Greičiausias būdas gauti Galimybių pasą internetu: https://gpasas.lt/
Konkrečias atskirų įstaigų vietas bei Galimybių paso išdavimo tvarką galima rasti atskirų institucijų: Lietuvos pašto, „Sodros“ bei konkrečių vaistinių tinklų interneto svetainėse.
Kam suteikiamas ir kaip galioja Galimybių pasas?
Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo:
• yra pasiskiepijęs nuo COVID-19:
o „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir „Pfizer") ar „Spikevax“ (gamintojas „Moderna") vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo;
o „Covid-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
o „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės, bet ne ilgiau nei 13 savaičių, nuo pirmos dozės suleidimo ir iš karto po antros dozės suleidimo;
o prieš tai persirgo COVID-19 ir praėjo 2 savaitės po pirmos bet kurios vakcinos dozės suleidimo.
• yra persirgęs COVID-19 - praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato dienos;
• turi neigiamą mokamą SARS-Cov-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo momento.
• turi teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.
Galimybių paso atnaujinimas
Norint naudotis Galimybių pasu, reikalinga jį kas 60 dienų atnaujinti (pakartotinai prisijungti prie www.gpasas.lt arba atvykti į Registrų centro padalinį, Lietuvos pašto skyrių, „Sodros“ padalinį ar vaistinę).
Ar Galimybių pasas reikalingas vaikams?
Vaikams iki 16 m. Galimybių paso nereikia. Pakanka parodyti dokumentą, patvirtinantį vaiko amžių.

Ar galima Registrų centre atsiimti kito asmens Galimybių pasą?
Galimybių pasą, išduotą kitam asmeniui, galima atsiimti su atstovaujamo asmens rašytiniu sutikimu, kuriame turi būti nurodyta sutikimą duodančio asmens vardas, pavardė ir asmens kodas, atstovo vardas, pavardė ir gimimo data arba asmens kodas, taip pat atstovo teisė atstovauti kitą asmenį ir kreiptis dėl Galimybių paso išspausdinimo paslaugos kito asmens vardu.

Ar galima naudoti kitus medicininius dokumentus vietoje Galimybių paso?
Asmenys vietoje Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Juos galima turėti telefone arba atspausdintus.

Pacientai ir medikai įvertino projekto naudą

2018 m. pabaigoje Garliavos PSPC pradėjo įgyvendinti projektą, skirtą sveikatos priežiūros paslaugų kokybei ir prieinamumui gerinti. Numatyti darbai baigti šiemet, tačiau projekto naudą pacientai galėjo įvertinti jau jam įsibėgėjus. Atnaujinta odontologų įranga, šeimos gydytojų darbo aplinka, pagerinta padalinių infrastuktūra gydytojams leidžia efektyviau ir kokybiškiau teikti medicinos paslaugas, o pacientams – tiek suaugusiesiems, tiek vaikams – greičiau jomis pasinaudoti.

Iš Europos Sąjungos socialinio fondo bendrai finansuojamam projektui Nr. 08.1.3-CPVA-R-609-21-0001 „Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro sveikatos paslaugų kokybės gerinimas, modernizuojant įstaigos infrastruktūrą“ buvo numatyta per 120 000 eurų. Beveik 10 000 eurų skirta iš Kauno rajono savivaldybės biudžeto.

Įgyvendinant projektą įsigytos 3 naujos odontologinės kėdės, visiškai atnaujintas odontologijos kabinetas Girionių ambulatorijoje, nupirkti odontologiniai antgaliai, viziografas, rentgeno aparatas.

Projekto metu daug dėmesio skirta šeimos gydytojams. Naudodamiesi stacionariais ir nešiojamais kompiuteriais jie turi galimybę prieiti prie informacijos apie pacientus, juos konsultuoti ir skirti gydymą tiek poliklinikoje ar ambulatorijoje, tiek nuotoliniu būdu dirbdami namuose. Medikų darbas tikslesnis ir efektyvesnis tapo atnaujinus šeimos gydytojų rinkinius, nupirkus kraujospūdžio matavimo aparatų, pulsoksimetrų vaikams ir suaugusiesiems, nešiojamų elektrokardiografų, otorinooftalmoskopų, kūdikių svarstyklių, lentelių regėjimo aštrumui nustatyti.

Ypač džiugu, kad projekto lėšomis įsigyti 7 defibriliatoriai pasiekė visus sveikatos centro padalinius. Dabar medicinos darbuotojai gali suteikti pirmąją skubią pagalbą, gaivinti pacientą, kol atvažiuos greitosios medicinos pagalbos ekipažas.

Girionių ambulatorijos pacientai, turintys judėjimo negalią, gali lengviau atsikvėpti – rimta kliūtimi buvę laiptai tapo įveikiami, kai buvo sumontuota speciali pakėlimo kėdutė. Sąlygos pagerėjo ir Roko Šliūpo poliklinikoje įrengus kondicionavimo sistemą. Karščių metu kabinetuose ir fojė palaikoma tokia temperatūra, kad tiek dirbantys medikai, tiek pacientai gali jaustis komfortabiliai. O projekto metu įsigytas naujas automobilis užtikrina savalaikes sveikatos priežiūros paslaugas namuose.

Projekto metu atnaujinta medicinos įranga, padalinių infrastruktūra suteikė galimybes pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, užtikrinti jų prieinamumą, palengvino gydytojų darbą.

Nemokamos slaugos paslaugos namuose

VšĮ Garliavos PSPC ir UAB „Slauga ir priežiūra“ pasirašė sutartį, kuri suteikia galimybę specialių poreikių turintiems pacientams gauti nemokamas ambulatorines paslaugas namuose. Jos teikiamos Garliavos PSPC padaliniuose prisirašiusiems pacientams, turintiems: specialųjį nuolatinės slaugos poreikį, specialųjį nuolatinės priežiūros poreikį (didelių poreikių), bendrą funkcinį sutrikimą, po gydymo stacionare, kai Bartelio indeksas yra nuo 20 iki 61 balo, tracheostomą ar gastrostomą. Šios paslaugos kompensuojamos PSDF lėšomis.


Šeimos gydytojui paskyrus, pacientui namuose gali būti atliktos injekcijos (į raumenis, paodį, odą), lašinės infuzijos į veną, drienų priežiūra, išimti siūlai, paimta kraujo tyrimams ir kt. slaugos procedūros. Taip pat namuose teikiamos opų, pragulų ir žaizdų priežiūros paslaugos, savarankiškos slaugytojo paslaugos (pavyzdžiui, AKS matavimas, pulso skaičiavimas, temperatūros vertinimas, vaistų vartojimo administravimas ir kt.), gleivių išsiurbimo paslauga (paciento ir jo artimųjų žinių įvertinimas ir konsultavimas gleivių išsiurbimo procedūros klausimais).


Specialių poreikių turintys ir šias paslaugas namuose norintys gauti pacientai pirmiausiai turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris gali skirti šias paslaugas.

Paveikslas ir suolelis primins dailininką

Gegužės 20 d. Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje Olego Karavajevo atminimui atidengtas dailininko dovanotas paveikslas ir pastatytas vardinis suoliukas. „Svečių knygoje yra daug žinomų žmonių įrašų: menininkų, politikų, visuomenininkų. Dalį jų inicijavo Olegas, tačiau savojo nepaliko. Tad šis paveikslas lieka kaip mūsų artimo draugo autografas“, – pasakojo Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė, prisipažindama, kad vis dar negali patikėti, jog vardinis suolelis, tęsiantis prieš kelerius metus pradėtą tradiciją, kai buvo pastatytas garliaviečių mylimos gydytojos Jadvygos Marcinkienės suolelis, atsiras po dailininko mirties.

2007 m. Birštono miesto šventėje O. Karavajevas gavo užduotį vaizduoti dailininką. Jam uždėjo kepurę, pastatė molbertą, tad teko piešti tai, kas vyko aplink. „Tai ir piešiau mérgas“, – paveikslo atsiradimo aplinkybes linksmai yra nupasakojęs pats dailininkas. Paveikslo „Nuotaika“ fone – šventinis šurmulys, o prie stalelio sėdinčios dvi moterys, šnekučiuojasi ir, regis, visa kita joms neegzistuoja.

„Daug ko mus išmokė Olegas, – prisiminė artima bičiulė Valė Urbelienė laiką, kai drauge su dukra Eleonora rūpinosi sergančiu dailininku. – Sirgdamas jis negalėjo kalbėti, bet visą laiką šypsojosi, ir tai buvo dar viena jo pamoka mums.“ Šiuo metu Belgijoje smuiko specialybę studijuojanti Eleonora savo žodžius sudėjo į muzikos garsus.

Karantinas į renginį leido pakviesti nedaug žmonių. Prisiminimais apie pirmąją šių metų dieną Amžinybėn iškeliavusį menininką, buvusį dažną poliklinikos svečią ir parodų iniciatorių, dalijosi artimiausi draugai dailininkai Vytautas Lagūnavičius ir Stasys Vitkauskas, O. Karavajevo dailės studijos narės. Kaip nepaprastai kuklų, uždarą, pamiršusį save, bet besirūpinantį kitais ir nuoširdžiai pasakojantį apie dailės studijos plenerus žmogų, O. Karavajevą prisiminė jo šeimos gydytoja Audra Diglienė.

„Sykį poliklinikoje buvo rengiama mano darbų paroda, – pasakojo ir studijos narė Rita Janulaitienė. – Olegas sudėliojo paveikslus ant žemės vienaip, paskui perstatė, sukabino, tada pakvietė atsisėsti ir pažiūrėti parodą. Supratau, kad jis paveikslus sukabino ne mechaniškai, bet gerai mane pažinodamas.“

Ilgus metus gyvendamas ir mokytojaudamas Garliavoje O. Karavajevas paliko ryškų pėdsaką mieste ir rajone. 2007 m. jam suteiktas „Metų garliaviečio“ vardas – įteikta simbolinė Stiklo sparno nominacija Meno srityje, 2011 m. apdovanotas Kauno rajono savivaldybės III lygio Garbės ženklu už dailės tradicijų puoselėjimą.

Garliavos PSPC bendruomenė renginio pabaigoje O. Karavajevo amžinojo poilsio vietoje padėjo gėlių puokštę, simbolizuojančią nuolatinius dailininko palydovus – paletę su teptukais ir platų kūrybinį mostą.

  

     

  

Ką svarbu žinoti apie skiepijimą?
Skiepijimas nuo COVID-19 ligos įsibėgėjęs. Šiuo metu Kauno rajono gydymo įstaigos siunčia skiepytis senjorus 65+ metų amžiaus bei asmenis sergančiuos lėtinėmis ir onkologinėmis ligomis. Kaip vyksta šis procesas ir su kokiomis problemomis susiduriama, pasakoja Garliavos PSPC slaugos administratorė Nijolė Stašaitienė.

Kur yra įsikūrusios skiepijimo vietos? Kaip sužinoti, į kurią teks vykti?
Garliavos PSPC pacientus skiepija dviejose Kauno rajone įsteigtose skiepijimo vietose: Pilėnų klinikoje (Margirio g. 1C, Ringaudai, Kauno r.) ir Garliavos meno mokykloje (Vytauto g. 54, Garliava, Kauno r.). Esant didesniam pacientų srautui naudojamos papildomos skiepijimo vietos (apie jas pacientai informuojami telefonu).

Kur ir kokiu laiku asmuo bus skiepijamas, telefonu praneša šeimos gydytojas arba bendruomenės slaugytoja.

Kur kreiptis dėl skiepo?
Jeigu iki šiol jums nepaskambino šeimos gydytojas ar bendruomenės slaugytoja, kreipkitės į juos telefonu. Paskambinus, medicinos darbuotojas patikslins, ar priklausote vienai iš prioritetinių grupių, ir įtrauks jus į skiepijamųjų sąrašą. Taip pat informuokite, kokio gamintojo vakcina norite skiepytis.

Per kiek laiko po registracijos paskiriama skiepijimo data?
Šeimos gydytojas arba bendruomenės slaugytoja, gavę iš skiepijamosios organizacijos informaciją apie skiepijimo datą, laiką ir vakciną, skambina eilės tvarka į sąrašą įtrauktiems pacientams, su jais suderina tikslią datą, laiką ir vietą.

Kartais tenka skambučio laukti keletą dienų. Taip gali nutikti ne dėl to, kad jums pamiršo paskambinti, bet todėl, kad jūsų pageidaujama vakcina dar nepasiekė skiepijimo vietų arba skiepijančioji organizacija skiepija kitų įstaigų pacientus.

Jeigu asmuo buvo kviečiamas, bet atsisakė, arba buvo registruotas skiepui, bet neatvyko, ar gali registruotis dabar?
Jeigu priklausote vienai iš prioritetinių grupių ir pakeitėte savo sprendimą dėl skiepo, galite skambinti savo šeimos gydytojui arba bendruomenės slaugytojai ir registruotis iš naujo. Ypač kviečiame skiepytis vyresnius nei 80 metų amžiaus senjorus.

Kodėl svarbu laiku atvykti į skiepijimo punktą?
Skiepijimo grafikas sudaromas atsižvelgiant į vienam asmeniui skiriamą laiką, todėl pacientai sąraše surašomi kas 2 minutes. Tai daroma siekiant išlaikyti saugius atstumus tarp žmonių, išvengti būriavimosi ir kad apsilankymas skiepijimo vietoje būtų saugus.

Patariame žmonėms po skiepo neskubėti namo ir būtinai 15 minučių dar pasėdėti stebėjimo patalpoje.
Pasveikino poliklinikos medikes


Penktadienio vidurdienį Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos koridoriai skambėjo nuo akordeono, saksofono ir būgno garsų. Linksmomis ir romantiškomis melodijomis, pašėlusiomis polkutėmis ir svajingais valsais medicinos darbuotojas sveikino ir už sunkų darbą dėkojo garliavietis Kęstutis Marcinkevičius su kolega kauniečiu Kęstučiu Domianaičiu. Vyrai juokavo, kad jų ansamblyje iš tiesų muzikuoja net trys Kęstai, tik šįkart susibūrė dviese.

Ilgiau nei pusvalandį koncertavę muzikantai nuo kaktos braukė prakaitą, o susirinkusios medikės negailėjo šiltų aplodismentų.

  

Padaliniuose veikia papildomi telefono numeriai

Į pagrindinius Garliavos PSPC padalinius galite paskambinti papildomais numeriais:

Garliavos Roko Šliūpo poliklinika +370 611 21495; +371 609 54870.

Ežerėlio ambulatorija + 370 609 54871.

Girionių ambulatorija + 371 609 54865.

Piliuonos ambulatorija + 371 609 54864.

Veikia ir senasieji padalinių registratūrų telefono numeriai.

Rajono gyventojams – nemokama psichologinė pagalba
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamą psichologinę pagalbą rajono gyventojams. Iki gruodžio 18 d. konsultuojami tik suaugusieji, o nuo 2021 metų konsultacijos vyks ir nepilnamečiams.

Vienam asmeniui skiriamos 5 psichologinės konsultacijos, vienos konsultacijos trukmė – 45 min. Konsultacijos vyksta gyvai, telefonu ir „Zoom“ platformoje.
 
Konsultacijos telefonu arba „Zoom“ platformoje:
I–V 16.00 – 18.35
V 16.30 – 19.05

Konsultacijos gyvai arba „Zoom“ platformoje:
Raudondvaryje (pirmadieniais 17.00 – 19.35), Karmėlavoje (trečiadieniais 17.00 – 19.35), Čekiškėje (trečiadieniais 16.00 – 18.35), Vilkijoje (ketvirtadieniais 17.00 – 19.35).

Į visas konsultacija BŪTINA išankstinė registracija Nr. (8 674) 85 501.
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad konsultacijai registruotis gali asmuo pats arba jį registruoti gali socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas, visuomenės sveikatos specialistas, šeimos gydytojas ar kt. pagalbos specialistai.

SVARBU! Į gyvas konsultacijas nepriimami karščiuojantys, peršalimo simptomus jaučiantys asmenys. Kontaktinės konsultacijos metu būtina dėvėti apsauginę veido kaukę.

Pacientai jau spėjo įvertinti ES projekto naudą
2019 m. pradžioje Garliavos PSPC pradėjo iš ES socialinio fondo bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.1.3-CPVA-R-609-21-0001 „Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro sveikatos paslaugų kokybės gerinimas, modernizuojant įstaigos infrastruktūrą“. Projekto vertė – 133 282,72 eurų. Atliekant projekte numatytus darbus sveikatos centrui pavyko sutaupyti lėšų, kurios panaudotos papildomiems pirkiniams.
Darbai, pagerinantys darbuotojų darbo ir pacientų aptarnavimo sąlygas:
1. Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje įrengta patalpų kondicionavimo sistema.
2. Suremontuotas ir įrengtas DOTS kabinetas Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje.
3. Girionių ambulatorijoje sumontuotas specialus keltuvas-kėdutė judėjimo negalią turintiems pacientams.
4. Nupirkti baldai ir kėdės Garliavos Roko Šliūpo poliklinikai, Girionių ambulatorijai – naujos kušetės.
5. Nupirktas naujas automobilis, skirtas poliklinikos pacientų iškvietimams į namus aptarnauti.
6. Įsigyta nauja stacionari kompiuterinė įranga, sprinteriais ir nešiojami kompiuteriai šeimos gydytojams.
Priemonės, skirtos ligų diagnostikai ir gydymui:
1. Nupirkti nauji pulsoksimetrai, otorinooftalmoskopai šeimos gydytojams. Jie leidžia atlikti ausų, akių dugno, nosies landos ir gerklės gilesnę apžiūrą.
2. Įsigyti nauji elektrokardiografai, pakeisiantys pasenusio modelio aparatus.
Odontologinių paslaugų gerinimui skirtos priemonės:
1. Girionių ambulatorijoje įrengtas odontologinis rentgenas su viziografu.
2. Nupirktos 3 naujos odontologinės darbo vietos įrangos. Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad visuose padaliniuose dirbama su patogia naudoti ir puikių galimybių įranga.
3. Nupirkta 30 komplektų tiesių ir kampinių antgalių, tai leis aptarnauti daugiau pacientų.
Odontologinio rentgeno paslaugos - tik Garliavos PSPC pacientams

Ekstremalios situacijos dėl COVID-19 grėsmės metu odontologinio rentgeno paslaugos teikiamos tik VšĮ Garliavos PSPC odontologų pacientams. Siekdami sumažinti koronaviruso plitimo galimybes, kitų įstaigų odontologų pacientams šiuo laikotarpiu paslaugų neteikiame.

Apgailestaujame dėl nepatogumų.

Paslaugų teikimas atnaujintas beveik 80 proc.
Lyginant 2019 m. ir 2020 m. birželio mėnesius, medicinos paslaugų teikimas Garliavos PSPC padaliniuose atnaujintas beveik 80 proc. Atsižvelgiant į LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo rekomendacijas, dalis medicinos paslaugų šiuo metu teikiama nuotoliniu būdu. Elektroninės sistemos pagalba po konsultacijos telefonu gydytojas pacientui išrašo receptus, pažymas, siuntimus specialisto konsultacijai.

Jeigu gydytojas nusprendžia, kad pacientui reikia atvykti į polikliniką ar ambulatoriją, pacientas registruojamas vizitui pas gydytoją ir paprašomas atvykti ne anksčiau kaip 10 minučių iki paskirto apsilankymo laiko. Atvykęs prie medicinos įstaigos pacientas telefonspynės pagalba gali susiekti su mediku. Įsitikinus, kad žmogus neturi COVID-19 virusui būdingų simptomų, kviečiamas į vidų.

Šių priemonių griežtai laikomės norėdami apsaugoti pacientus ir medicinos darbuotojus nuo bereikalingo kontakto su kitais sergančiais pacientais ir vengdami rizikos tapti COVID-19 viruso židiniu.

Garliavos PSPC pasiekiamas ir FB

Mieli pacientai,

aktualiausias naujienas galite rasti ir Garliavos PSPC facebook paskyroje. Čia skelbsime informaciją apie mūsų vykdomus projektus, dalysimės Valstybinės ligonių kasos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos naujienomis bei rekomendacijomis, Kauno rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuojamais renginiais, akcijomis ir kita rajono gyventojams aktualia informacija.