DUK

DUK

Svarbu: skiepai nuo tymų

Informuojame, kad VšĮ Garliavos PSPC valstybės biudžeto lėšomis nuo tymų skiepijami šie prie VšĮ Garliavos PSPC prisirašę pacientai:

  • Vaikai 15 – 16 mėn. (pirma dozė) ir sulaukę 6 – 7 metų (antra dozė)
  • Kontaktiniai asmenys (turėję sąlyti su tymais sergančiais asmenimis)

Jeigu turėjote sąlytį su tymais sergančiu asmeniu, rekomenduojame per 72 val. darbo laiku kreiptis į savo šeimos gydytoją, nurodyti, kad turėjote kontaktą su asmeniu, kuriam įtarti tymai ir būsite paskiepyti nuo tymų valstybės biudžeto lėšomis viena vakcinos doze.

Jei neturėjote kontakto su tymais sergančiu asmeniu, bet nežinote savo imuniteto būklės, rekomenduojame atlikti imunoglobulino G tyrimą ir, esant reikalui, pasiskiepyti MOKAMA vakcinos doze. Prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jei tuo metu neturėsime komercinės vakcinos, įtrauksime jus į vakcinuojamųjų sąrašą ir, gavę vakcinos, paskiepysime.

Girionių ambulatorijoje - keltuvas neįgaliesiems

Girionių ambulatorijos pacientams einant pas gydytoją tenka palypėti kelis laiptelius. neįgaliems gyventojams tai buvo pastangų reikalaujanti kliūtis, tačiau įrengus specialią "kėdutę", vizitai pas gydytoją tapo lengvesni. Ant laiptų montuojamas keltuvas įrengtas įgyvendinant iš Europos Sąjungos socialinio fondo bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.1.3-CPVA-R-609-21-0001 „VšĮ Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimas, modernizuojant įstaigos infrastruktūrą“ 

Atsiradus keltuvui, Garliavos PSPC planuoja savo lėšomis neįgaliųjų poreikiams pritaikyti ir išorinį įvažiavimą.

Nauja svetainė rūkaliams www.nerukysiu.lt
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas atkreipia rūkančiųjų ir norinčių nesti rūkyti dėmesį į tai, kokios gali būti žalingos rūkymo pasekmės sveikatai. Kodėl verta atsikratyti šio žalingo įpročio, kaip tai daryti ir ką pataria metantiesiems, galite sužinoti svetainėje www.nerukysiu.lt. Atlikę testą taip pat galėsite įvertinti savo priklausomybę nuo nikotino.
Kaip išsikviesti gydytoją?
Išsikviesti gydytoją į namus galite paskambinę padalinio, kuriame lankotės, registratūros telefonu.