Apie mus

Naujienos


Paveikslas ir suolelis primins dailininką

Gegužės 20 d. Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje Olego Karavajevo atminimui atidengtas dailininko dovanotas paveikslas ir pastatytas vardinis suoliukas. „Svečių knygoje yra daug žinomų žmonių įrašų: menininkų, politikų, visuomenininkų. Dalį jų inicijavo Olegas, tačiau savojo nepaliko. Tad šis paveikslas lieka kaip mūsų artimo draugo autografas“, – pasakojo Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė, prisipažindama, kad vis dar negali patikėti, jog vardinis suolelis, tęsiantis prieš kelerius metus pradėtą tradiciją, kai buvo pastatytas garliaviečių mylimos gydytojos Jadvygos Marcinkienės suolelis, atsiras po dailininko mirties.

2007 m. Birštono miesto šventėje O. Karavajevas gavo užduotį vaizduoti dailininką. Jam uždėjo kepurę, pastatė molbertą, tad teko piešti tai, kas vyko aplink. „Tai ir piešiau mérgas“, – paveikslo atsiradimo aplinkybes linksmai yra nupasakojęs pats dailininkas. Paveikslo „Nuotaika“ fone – šventinis šurmulys, o prie stalelio sėdinčios dvi moterys, šnekučiuojasi ir, regis, visa kita joms neegzistuoja.

„Daug ko mus išmokė Olegas, – prisiminė artima bičiulė Valė Urbelienė laiką, kai drauge su dukra Eleonora rūpinosi sergančiu dailininku. – Sirgdamas jis negalėjo kalbėti, bet visą laiką šypsojosi, ir tai buvo dar viena jo pamoka mums.“ Šiuo metu Belgijoje smuiko specialybę studijuojanti Eleonora savo žodžius sudėjo į muzikos garsus.

Karantinas į renginį leido pakviesti nedaug žmonių. Prisiminimais apie pirmąją šių metų dieną Amžinybėn iškeliavusį menininką, buvusį dažną poliklinikos svečią ir parodų iniciatorių, dalijosi artimiausi draugai dailininkai Vytautas Lagūnavičius ir Stasys Vitkauskas, O. Karavajevo dailės studijos narės. Kaip nepaprastai kuklų, uždarą, pamiršusį save, bet besirūpinantį kitais ir nuoširdžiai pasakojantį apie dailės studijos plenerus žmogų, O. Karavajevą prisiminė jo šeimos gydytoja Audra Diglienė.

„Sykį poliklinikoje buvo rengiama mano darbų paroda, – pasakojo ir studijos narė Rita Janulaitienė. – Olegas sudėliojo paveikslus ant žemės vienaip, paskui perstatė, sukabino, tada pakvietė atsisėsti ir pažiūrėti parodą. Supratau, kad jis paveikslus sukabino ne mechaniškai, bet gerai mane pažinodamas.“

Ilgus metus gyvendamas ir mokytojaudamas Garliavoje O. Karavajevas paliko ryškų pėdsaką mieste ir rajone. 2007 m. jam suteiktas „Metų garliaviečio“ vardas – įteikta simbolinė Stiklo sparno nominacija Meno srityje, 2011 m. apdovanotas Kauno rajono savivaldybės III lygio Garbės ženklu už dailės tradicijų puoselėjimą.

Garliavos PSPC bendruomenė renginio pabaigoje O. Karavajevo amžinojo poilsio vietoje padėjo gėlių puokštę, simbolizuojančią nuolatinius dailininko palydovus – paletę su teptukais ir platų kūrybinį mostą.

  

     

  

Ką svarbu žinoti apie skiepijimą?
Skiepijimas nuo COVID-19 ligos įsibėgėjęs. Šiuo metu Kauno rajono gydymo įstaigos siunčia skiepytis senjorus 65+ metų amžiaus bei asmenis sergančiuos lėtinėmis ir onkologinėmis ligomis. Kaip vyksta šis procesas ir su kokiomis problemomis susiduriama, pasakoja Garliavos PSPC slaugos administratorė Nijolė Stašaitienė.

Kur yra įsikūrusios skiepijimo vietos? Kaip sužinoti, į kurią teks vykti?
Garliavos PSPC pacientus skiepija dviejose Kauno rajone įsteigtose skiepijimo vietose: Pilėnų klinikoje (Margirio g. 1C, Ringaudai, Kauno r.) ir Garliavos meno mokykloje (Vytauto g. 54, Garliava, Kauno r.). Esant didesniam pacientų srautui naudojamos papildomos skiepijimo vietos (apie jas pacientai informuojami telefonu).

Kur ir kokiu laiku asmuo bus skiepijamas, telefonu praneša šeimos gydytojas arba bendruomenės slaugytoja.

Kur kreiptis dėl skiepo?
Jeigu iki šiol jums nepaskambino šeimos gydytojas ar bendruomenės slaugytoja, kreipkitės į juos telefonu. Paskambinus, medicinos darbuotojas patikslins, ar priklausote vienai iš prioritetinių grupių, ir įtrauks jus į skiepijamųjų sąrašą. Taip pat informuokite, kokio gamintojo vakcina norite skiepytis.

Per kiek laiko po registracijos paskiriama skiepijimo data?
Šeimos gydytojas arba bendruomenės slaugytoja, gavę iš skiepijamosios organizacijos informaciją apie skiepijimo datą, laiką ir vakciną, skambina eilės tvarka į sąrašą įtrauktiems pacientams, su jais suderina tikslią datą, laiką ir vietą.

Kartais tenka skambučio laukti keletą dienų. Taip gali nutikti ne dėl to, kad jums pamiršo paskambinti, bet todėl, kad jūsų pageidaujama vakcina dar nepasiekė skiepijimo vietų arba skiepijančioji organizacija skiepija kitų įstaigų pacientus.

Jeigu asmuo buvo kviečiamas, bet atsisakė, arba buvo registruotas skiepui, bet neatvyko, ar gali registruotis dabar?
Jeigu priklausote vienai iš prioritetinių grupių ir pakeitėte savo sprendimą dėl skiepo, galite skambinti savo šeimos gydytojui arba bendruomenės slaugytojai ir registruotis iš naujo. Ypač kviečiame skiepytis vyresnius nei 80 metų amžiaus senjorus.

Kodėl svarbu laiku atvykti į skiepijimo punktą?
Skiepijimo grafikas sudaromas atsižvelgiant į vienam asmeniui skiriamą laiką, todėl pacientai sąraše surašomi kas 2 minutes. Tai daroma siekiant išlaikyti saugius atstumus tarp žmonių, išvengti būriavimosi ir kad apsilankymas skiepijimo vietoje būtų saugus.

Patariame žmonėms po skiepo neskubėti namo ir būtinai 15 minučių dar pasėdėti stebėjimo patalpoje.
Pasveikino poliklinikos medikes


Penktadienio vidurdienį Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos koridoriai skambėjo nuo akordeono, saksofono ir būgno garsų. Linksmomis ir romantiškomis melodijomis, pašėlusiomis polkutėmis ir svajingais valsais medicinos darbuotojas sveikino ir už sunkų darbą dėkojo garliavietis Kęstutis Marcinkevičius su kolega kauniečiu Kęstučiu Domianaičiu. Vyrai juokavo, kad jų ansamblyje iš tiesų muzikuoja net trys Kęstai, tik šįkart susibūrė dviese.

Ilgiau nei pusvalandį koncertavę muzikantai nuo kaktos braukė prakaitą, o susirinkusios medikės negailėjo šiltų aplodismentų.

  

Padaliniuose veikia papildomi telefono numeriai

Į pagrindinius Garliavos PSPC padalinius galite paskambinti papildomais numeriais:

Garliavos Roko Šliūpo poliklinika +370 611 21495; +371 609 54870.

Ežerėlio ambulatorija + 370 609 54871.

Girionių ambulatorija + 371 609 54865.

Piliuonos ambulatorija + 371 609 54864.

Veikia ir senasieji padalinių registratūrų telefono numeriai.

Rajono gyventojams – nemokama psichologinė pagalba
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamą psichologinę pagalbą rajono gyventojams. Iki gruodžio 18 d. konsultuojami tik suaugusieji, o nuo 2021 metų konsultacijos vyks ir nepilnamečiams.

Vienam asmeniui skiriamos 5 psichologinės konsultacijos, vienos konsultacijos trukmė – 45 min. Konsultacijos vyksta gyvai, telefonu ir „Zoom“ platformoje.
 
Konsultacijos telefonu arba „Zoom“ platformoje:
I–V 16.00 – 18.35
V 16.30 – 19.05

Konsultacijos gyvai arba „Zoom“ platformoje:
Raudondvaryje (pirmadieniais 17.00 – 19.35), Karmėlavoje (trečiadieniais 17.00 – 19.35), Čekiškėje (trečiadieniais 16.00 – 18.35), Vilkijoje (ketvirtadieniais 17.00 – 19.35).

Į visas konsultacija BŪTINA išankstinė registracija Nr. (8 674) 85 501.
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad konsultacijai registruotis gali asmuo pats arba jį registruoti gali socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas, visuomenės sveikatos specialistas, šeimos gydytojas ar kt. pagalbos specialistai.

SVARBU! Į gyvas konsultacijas nepriimami karščiuojantys, peršalimo simptomus jaučiantys asmenys. Kontaktinės konsultacijos metu būtina dėvėti apsauginę veido kaukę.

Pacientai jau spėjo įvertinti ES projekto naudą
2019 m. pradžioje Garliavos PSPC pradėjo iš ES socialinio fondo bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.1.3-CPVA-R-609-21-0001 „Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro sveikatos paslaugų kokybės gerinimas, modernizuojant įstaigos infrastruktūrą“. Projekto vertė – 133 282,72 eurų. Atliekant projekte numatytus darbus sveikatos centrui pavyko sutaupyti lėšų, kurios panaudotos papildomiems pirkiniams.
Darbai, pagerinantys darbuotojų darbo ir pacientų aptarnavimo sąlygas:
1. Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje įrengta patalpų kondicionavimo sistema.
2. Suremontuotas ir įrengtas DOTS kabinetas Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje.
3. Girionių ambulatorijoje sumontuotas specialus keltuvas-kėdutė judėjimo negalią turintiems pacientams.
4. Nupirkti baldai ir kėdės Garliavos Roko Šliūpo poliklinikai, Girionių ambulatorijai – naujos kušetės.
5. Nupirktas naujas automobilis, skirtas poliklinikos pacientų iškvietimams į namus aptarnauti.
6. Įsigyta nauja stacionari kompiuterinė įranga, sprinteriais ir nešiojami kompiuteriai šeimos gydytojams.
Priemonės, skirtos ligų diagnostikai ir gydymui:
1. Nupirkti nauji pulsoksimetrai, otorinooftalmoskopai šeimos gydytojams. Jie leidžia atlikti ausų, akių dugno, nosies landos ir gerklės gilesnę apžiūrą.
2. Įsigyti nauji elektrokardiografai, pakeisiantys pasenusio modelio aparatus.
Odontologinių paslaugų gerinimui skirtos priemonės:
1. Girionių ambulatorijoje įrengtas odontologinis rentgenas su viziografu.
2. Nupirktos 3 naujos odontologinės darbo vietos įrangos. Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad visuose padaliniuose dirbama su patogia naudoti ir puikių galimybių įranga.
3. Nupirkta 30 komplektų tiesių ir kampinių antgalių, tai leis aptarnauti daugiau pacientų.
Odontologinio rentgeno paslaugos - tik Garliavos PSPC pacientams

Ekstremalios situacijos dėl COVID-19 grėsmės metu odontologinio rentgeno paslaugos teikiamos tik VšĮ Garliavos PSPC odontologų pacientams. Siekdami sumažinti koronaviruso plitimo galimybes, kitų įstaigų odontologų pacientams šiuo laikotarpiu paslaugų neteikiame.

Apgailestaujame dėl nepatogumų.

Paslaugų teikimas atnaujintas beveik 80 proc.
Lyginant 2019 m. ir 2020 m. birželio mėnesius, medicinos paslaugų teikimas Garliavos PSPC padaliniuose atnaujintas beveik 80 proc. Atsižvelgiant į LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo rekomendacijas, dalis medicinos paslaugų šiuo metu teikiama nuotoliniu būdu. Elektroninės sistemos pagalba po konsultacijos telefonu gydytojas pacientui išrašo receptus, pažymas, siuntimus specialisto konsultacijai.

Jeigu gydytojas nusprendžia, kad pacientui reikia atvykti į polikliniką ar ambulatoriją, pacientas registruojamas vizitui pas gydytoją ir paprašomas atvykti ne anksčiau kaip 10 minučių iki paskirto apsilankymo laiko. Atvykęs prie medicinos įstaigos pacientas telefonspynės pagalba gali susiekti su mediku. Įsitikinus, kad žmogus neturi COVID-19 virusui būdingų simptomų, kviečiamas į vidų.

Šių priemonių griežtai laikomės norėdami apsaugoti pacientus ir medicinos darbuotojus nuo bereikalingo kontakto su kitais sergančiais pacientais ir vengdami rizikos tapti COVID-19 viruso židiniu.

Garliavos PSPC pasiekiamas ir FB

Mieli pacientai,

aktualiausias naujienas galite rasti ir Garliavos PSPC facebook paskyroje. Čia skelbsime informaciją apie mūsų vykdomus projektus, dalysimės Valstybinės ligonių kasos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos naujienomis bei rekomendacijomis, Kauno rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuojamais renginiais, akcijomis ir kita rajono gyventojams aktualia informacija.