Apie mus

Naujienos


Paskiepyti pirmieji dešimt senjorų

Paskiepyti pirmieji dešimt senjorųVasario 11 d. nuo COVID-19 infekcijos paskiepyti pirmieji į devintą dešimtį įkopę Garliavos PSPC pacientai. Po pirmojo skiepo dešimt senjorų jautėsi gerai, dėl pablogėjusios savijautos nesiskundė ir išvyko namo.
Sveikatos centro medicinos darbuotojai pasiruošę 65 m. ir vyresnio amžiaus pacientų skiepijimui nuo klastingos infekcijos. Šeimos gydytojai ir bendruomenės slaugytojos telefonu registruoja pasiskiepyti norinčius asmenis ir iš anksto pagal amžiaus grupes sudaro sąrašus.
Pirmiausia pradėti skiepyti 80 m. ir vyresnio amžiaus senjorai, vėliau skiepo sulauks asmenys nuo 75 m., po to – 65 m. ir vyresnio amžiaus gyventojai.
Garliavos PSPC prisirašę pacientai skiepijami trijuose punktuose Domeikavos, Raudondvario ir Akademijos seniūnijose.

Padaliniuose veikia papildomi telefono numeriai

Į pagrindinius Garliavos PSPC padalinius galite paskambinti papildomais numeriais:

Garliavos Roko Šliūpo poliklinika +370 611 21495; +371 609 54870.

Ežerėlio ambulatorija + 370 609 54871.

Girionių ambulatorija + 371 609 54865.

Piliuonos ambulatorija + 371 609 54864.

Veikia ir senasieji padalinių registratūrų telefono numeriai.

Rajono gyventojams – nemokama psichologinė pagalba
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamą psichologinę pagalbą rajono gyventojams. Iki gruodžio 18 d. konsultuojami tik suaugusieji, o nuo 2021 metų konsultacijos vyks ir nepilnamečiams.

Vienam asmeniui skiriamos 5 psichologinės konsultacijos, vienos konsultacijos trukmė – 45 min. Konsultacijos vyksta gyvai, telefonu ir „Zoom“ platformoje.
 
Konsultacijos telefonu arba „Zoom“ platformoje:
I–V 16.00 – 18.35
V 16.30 – 19.05

Konsultacijos gyvai arba „Zoom“ platformoje:
Raudondvaryje (pirmadieniais 17.00 – 19.35), Karmėlavoje (trečiadieniais 17.00 – 19.35), Čekiškėje (trečiadieniais 16.00 – 18.35), Vilkijoje (ketvirtadieniais 17.00 – 19.35).

Į visas konsultacija BŪTINA išankstinė registracija Nr. (8 674) 85 501.
Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad konsultacijai registruotis gali asmuo pats arba jį registruoti gali socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas, visuomenės sveikatos specialistas, šeimos gydytojas ar kt. pagalbos specialistai.

SVARBU! Į gyvas konsultacijas nepriimami karščiuojantys, peršalimo simptomus jaučiantys asmenys. Kontaktinės konsultacijos metu būtina dėvėti apsauginę veido kaukę.

Pacientai jau spėjo įvertinti ES projekto naudą
2019 m. pradžioje Garliavos PSPC pradėjo iš ES socialinio fondo bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.1.3-CPVA-R-609-21-0001 „Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro sveikatos paslaugų kokybės gerinimas, modernizuojant įstaigos infrastruktūrą“. Projekto vertė – 133 282,72 eurų. Atliekant projekte numatytus darbus sveikatos centrui pavyko sutaupyti lėšų, kurios panaudotos papildomiems pirkiniams.
Darbai, pagerinantys darbuotojų darbo ir pacientų aptarnavimo sąlygas:
1. Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje įrengta patalpų kondicionavimo sistema.
2. Suremontuotas ir įrengtas DOTS kabinetas Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje.
3. Girionių ambulatorijoje sumontuotas specialus keltuvas-kėdutė judėjimo negalią turintiems pacientams.
4. Nupirkti baldai ir kėdės Garliavos Roko Šliūpo poliklinikai, Girionių ambulatorijai – naujos kušetės.
5. Nupirktas naujas automobilis, skirtas poliklinikos pacientų iškvietimams į namus aptarnauti.
6. Įsigyta nauja stacionari kompiuterinė įranga, sprinteriais ir nešiojami kompiuteriai šeimos gydytojams.
Priemonės, skirtos ligų diagnostikai ir gydymui:
1. Nupirkti nauji pulsoksimetrai, otorinooftalmoskopai šeimos gydytojams. Jie leidžia atlikti ausų, akių dugno, nosies landos ir gerklės gilesnę apžiūrą.
2. Įsigyti nauji elektrokardiografai, pakeisiantys pasenusio modelio aparatus.
Odontologinių paslaugų gerinimui skirtos priemonės:
1. Girionių ambulatorijoje įrengtas odontologinis rentgenas su viziografu.
2. Nupirktos 3 naujos odontologinės darbo vietos įrangos. Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad visuose padaliniuose dirbama su patogia naudoti ir puikių galimybių įranga.
3. Nupirkta 30 komplektų tiesių ir kampinių antgalių, tai leis aptarnauti daugiau pacientų.
Odontologinio rentgeno paslaugos - tik Garliavos PSPC pacientams

Ekstremalios situacijos dėl COVID-19 grėsmės metu odontologinio rentgeno paslaugos teikiamos tik VšĮ Garliavos PSPC odontologų pacientams. Siekdami sumažinti koronaviruso plitimo galimybes, kitų įstaigų odontologų pacientams šiuo laikotarpiu paslaugų neteikiame.

Apgailestaujame dėl nepatogumų.

Paslaugų teikimas atnaujintas beveik 80 proc.
Lyginant 2019 m. ir 2020 m. birželio mėnesius, medicinos paslaugų teikimas Garliavos PSPC padaliniuose atnaujintas beveik 80 proc. Atsižvelgiant į LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo rekomendacijas, dalis medicinos paslaugų šiuo metu teikiama nuotoliniu būdu. Elektroninės sistemos pagalba po konsultacijos telefonu gydytojas pacientui išrašo receptus, pažymas, siuntimus specialisto konsultacijai.

Jeigu gydytojas nusprendžia, kad pacientui reikia atvykti į polikliniką ar ambulatoriją, pacientas registruojamas vizitui pas gydytoją ir paprašomas atvykti ne anksčiau kaip 10 minučių iki paskirto apsilankymo laiko. Atvykęs prie medicinos įstaigos pacientas telefonspynės pagalba gali susiekti su mediku. Įsitikinus, kad žmogus neturi COVID-19 virusui būdingų simptomų, kviečiamas į vidų.

Šių priemonių griežtai laikomės norėdami apsaugoti pacientus ir medicinos darbuotojus nuo bereikalingo kontakto su kitais sergančiais pacientais ir vengdami rizikos tapti COVID-19 viruso židiniu.

Garliavos PSPC pasiekiamas ir FB

Mieli pacientai,

aktualiausias naujienas galite rasti ir Garliavos PSPC facebook paskyroje. Čia skelbsime informaciją apie mūsų vykdomus projektus, dalysimės Valstybinės ligonių kasos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos naujienomis bei rekomendacijomis, Kauno rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuojamais renginiais, akcijomis ir kita rajono gyventojams aktualia informacija.