DUK

DUK

Kviečiame dalyvauti programoje „Sveika širdis – laimingas gyvenimas“

Kviečiame dalyvauti programoje „Sveika širdis – laimingas gyvenimas“

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia registruotis į pirmuosius nemokamus širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo mokymus „Sveika širdis – laimingas gyvenimas“. Programa skirta 40–65 m. amžiaus asmenims.
Mokymus sudarys 6 teoriniai-praktiniai užsiėmimai, kuriuos ves šeimos gydytojas, psichologas, mitybos specialistas ir kineziterapeutas.
Pirmojo susitikimo metu su šeimos gydytoju bus: aptarta sveika gyvensena, jos reikšmė lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai; širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai, jų įtaka sveikatai; komplikacijos; sveikatos rodikliai. Taip pat užsiėmimo metu bus atliktas dalyvių matavimas (matuojama kūno masė, kūno masės indeksas, juosmens apimtis).
Susitikimo su psichologu metu dalyviai sužinos apie streso reikšmę širdies ir kraujagyslių ir cukrinio diabeto atsiradimui, darbo ir poilsio režimą. Dalyviai taip pat bus mokomi atsipalaidavimo, dėmesio nukreipimo pratimų.
Bus vykdomi du susitikimai su mitybos specialistu. Teorinio užsiėmimo metu bus aptartos šios temos: mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui bei prevencijai; sveikos mitybos principai, sveikatai palankaus maisto pasirinkimas; antsvorio ir nutukimo prevencija bei mažinimas. Praktinio užsiėmimo metu bus mokoma individualių mitybos planų sudarymo principų.
Dalyvių laukia du susitikimai su kineziterapeutu. Teorinio užsiėmimo metu bus aptartos šios temos: fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto prevencijai; PSO fizinio aktyvumo rekomendacijos; tinkamo fizinio aktyvumo ir jo krūvio pasirinkimas. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai bus mokomi mankštos pratimų, kuriuos galėtų nesunkiai atlikti savarankiškai namuose.
Kiekvienas dalyvis iki mokymų turi apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir paprašyti užpildyti sveikatos būklės rodiklių lapą, kurį turi atsinešti į mokymus.
Daugiau informacijos ir registracija į mokymus: el. p.: iveta.kucinskaite@kaunorvsb.lt; tel. nr. +37060388106, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Iveta Kučinskaitė.
Dalyvių, baigusių programą (atvykusių į visus susitikimus), lauks programos rėmėjo „Girstučio sporto komplekso“ dovana.

SUSITIKIMŲ GRAFIKAS

Nauja svetainė rūkaliams www.nerukysiu.lt

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas atkreipia rūkančiųjų ir norinčių nesti rūkyti dėmesį į tai, kokios gali būti žalingos rūkymo pasekmės sveikatai. Kodėl verta atsikratyti šio žalingo įpročio, kaip tai daryti ir ką pataria metantiesiems, galite sužinoti svetainėje www.nerukysiu.lt. Atlikę testą taip pat galėsite įvertinti savo priklausomybę nuo nikotino.

Kaip išsikviesti gydytoją?
Išsikviesti gydytoją į namus galite paskambinę padalinio, kuriame lankotės, registratūros telefonu.
Kada galima pasiskiepyti nuo erkinio encefalito?

Pasiskiepyti nuo erkinio encefalito galite bet kuriuo metų laiku. Pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins jūsų sveikatos būklę ir nukreips į procedūrų kabinetą. Vakcina ir skiepijimo procedūra mokamos. Dėl kainos galite pasiteirauti registratūroje tel. (8 37) 39 39 46.

SKIEPIJIMO PLANAS